Hazırlık Atlama Programı

“Learning is not a spectator sport”.
“Öğrenme bir seyirci sporu değildir”.

D. Blocher

HAZIRLIK ATLAMA İLE İLGİLİ GENEL BİLGİ

Üniversiteler, öğrencilerinden akademik ortamda en iyi şekilde çalışabilmeleri için geren yabancı dil bilgi seviyelerini ‘en az orta derece’ olarak belirlemişlerdir. Belirlenen bu standartlar doğrultusunda, üniversiteler öğrencilerine ihtiyaç duydukları yabancı dil eğitimini verdikten sonra bölümlerine başlatırlar. Hazırlık dönemini başarıyla tamamlayamayan öğrenciler bir yıl daha aynı eğitimi almak zorunda kalırlar. Hazırlık dönemi için çoğu üniversitede uygulanan kur sistemi uygulanır. Bu sistemde öğrenciler belirli aralıklarla kur atlama sınavına girerler ve başarılı oldukları takdirde bir üst kura geçmeye hak kazanırlar. Dönem başında yapılan hazırlık atlama sınavlarında başarılı olan öğrenciler doğrudan bölümlerine geçerler. Başarısız olan öğrenciler ise kendi seviyelerine göre ayrılırlar.

Bazı üniversiteler kendi uyguladığı sınavı geçemeyen öğrencilere YDS, TOEFL, IELTS gibi uluslararası ya da ulusal geçerliliği olan sınavlarla da geçme hakkı verirler. Bu sınavlar için American Language School sınav İngilizcesi bölümünü inceleyebilirsiniz.

AMERICAN LANGUAGE SCHOOL HAZIRLIK ATLAMA PROGRAMI

American Language School’da Hazırlık Atlama Kursuna katılmak isteyen öğrencilerimize öncelikle okuma, dinleme, yazma becerilerini ölçen yazılı bir sınav uygulanır. Daha sonra öğrencilerimiz konusunda deneyimli eğitimcilerimiz tarafından sözlü değerlendirmeye alınırlar.

Kurs içeriği; hazırlık atlama sınavına yönelik tüm dil bilgisi konularının tekrarından, okuma, dinleme, konuşma, yazma teknik ve alıştırmalardan, sınava yönelik stratejilerden ve deneme sınavlarından oluşmaktadır.

American Language School olarak hedefimiz Hazırlık Atlama Sınavında öğrencilerimizin muafiyet elde etmesini sağlamaktır.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com