Akademik Sınavlar

“Knowledge is love and light and vision.”
“Bilgi, sevgidir, ışıktır ve görmektir.”

Helen Keller

If you want to master English, get involved and practice as much as possible.

Akademik Sınavlara hazırlanan öğrencilerin İngilizce seviyelerinin, temel becerilerinin (Konuşma, Okuma, Yazma ve Dinleme) birbirlerinden ufak farklılıkları bile olsa grup çalışmalarında başarı oranlarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu sebeple, American Language School Akademik Sınava Yönelik İngilizce Kursları alanında uzman ve tecrübeli eğitimcilerimiz tarafından birebir özel ders olarak verilmektedir.

 

TOEFL-iBT Kursu

American Language School tarafından verilen TOEFL-iBT kursları en son değişiklikleri içermektedir. Öğrencilerimizin okuma, konuşma, anlama ve yazma konularında sınava en iyi şekilde hazırlanması esas alınarak, sınavda başarılı olunması için gereken yöntem ve taktikler dikkatle ve özenle sunulmaktadır.

KURSUN AMACI

Merkezimizde verilen TOEFL-iBT kursunun amacı şöyle açıklanabilir:

 • TOEFL puanını Konuşma, Anlama, Yazma ve Okuma bölümlerinde artırmak;
 • Sınava girmede özgüven kazanmanızı ve sınav stratejilerini özümsemenizi sağlamak;
 • Haftalık testlerle gelişiminizi kontrol etmek;
 • Ödevlerle sınıfta öğrenilen bilgileri pekiştirmek

Öğrenciler konusunda uzmanlaşmış TOEFL eğitmenlerinin eşliğinde en son değişiklikleri içiren kitap ve materyal ile eğitim görecektir. Kurs sırasında iki aşamalı bir yaklaşım izlenecektir: İlk aşama olarak kelime bilgisini artırma, dinleme, okuma, yazma ve konuşma alanlarında İngilizce yeteneğiniz geliştirilecektir. İkinci aşamada başarılı test taktik ve stratejileri öğretilecektir.

ÖNEMLİ NOKTALAR:

 • TOEFL testi ve stratejileri
 • TOEFL kurs materyali
 • Küçük sınıflar ve yaratıcı eğitim aktiviteleri
 • Tecrübeli, dikkatli ve profesyonel eğitmenler

IELTS Kursu

IELTS (The International English Language Testing System) dünyanın en popüler seviye belirleme sınavlarından birisidir. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, Kanada, Türkiye ve daha birçok ülkede, birçok üniversite ve kurum, adayların İngilizce seviyelerinin kanıtı olarak IELTS sonucunu kabul etmektedir. IELTS Sınavı, tüm İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçmektedir. TOEFL Sınavından farklı olarak, IELTS İngilizce konuşma becerilerinizi yüz yüze konuşma sınavıyla test eder.

Kimler Katılabilir?

 • Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere başta olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerin lisans, lisansüstü vb. programlarına başvurmak isteyenler-
 • İngilizce seviyesinin belgelenmesinin zorunlu olduğu kurumlara iş başvurusunda bulunmak veya çalıştıkları kurumdan dil tazminatı almak isteyenler (THY, Yapı Kredi Bankası, Anadolu Sigorta, Akbank, Türkiye İş Bankası gibi)
 • Avustralya, Kanada vb. ülkelere iş başvurusunda bulunmak isteyenler

IELTS kursuna katılabilirler.

 

 

American Language School  IELTS Kursu

Kursumuzda öğrencilerimize sınava yönelik Teknik ve Stratejilerin uygulamalı olarak gösterilmesinin yansıra, Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma becerilerini geliştirmek için alıştırmalar ve özel çalışmalar yapılmaktadır.

Kurs süresince uygulanan IELTS deneme sınavları ile birlikte öğrencilerimizin gelişimleri sürekli olarak takip edilmekte olup, dil becerilerini ve kelime bilgilerini geliştirme konularında sürekli destek sağlanmaktadır.

Bir kurs 70 saattir.

SAT Kursu

SAT, Scholastic Aptitude Test, sınavı liseden sonra yükseköğrenime devam etmek isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Her yıl 2 milyondan fazla öğrencinin girdiği SAT sınavı ABD’deki okullara kaydolmak için bir zorunluluktur.

SAT sınavı üniversiteye başvuracak öğrencilerin sayısal ve sözel yeteneklerini ölçen bir sınav olduğundan lise notları, sosyal sorumluluk projeleri, tavsiye mektupları ve kompozisyonlara ek olarak istenen önemli bir değerlendirme faktörüdür.

Merkezimizde SAT özel veya sınıf dersi olarak verilmektedir. SAT özel dersi almak isteyenlerin merkezimize gelerek ücretsiz bir SAT sınavı almalarını öneririz. Sınav sonucuna göre öğrencinin hangi bölüme yoğunlaşması gerektiği ve tahmini ders alma saati belirlenmektedir.

TOEFL ITP Kursu

TOEFL ITP (Institutional TOEFL) adından da anlaşılacağı gibi, kurumların kabul ettiği, bilgisayar uygulaması gerekmeksizin uygulanan kurumsal bir sınavdır. Bazı üniversiteler (TOBB-ETÜ ve Boğaziçi gibi) tarafından Hazırlık Okulu bitirme sınavı olarak kullanılmaktadır. Kurumlar, çalışanlarının İngilizce seviyelerini değerlendirmede de bu sınavı kullanmaktadır.

American Language School de kursumuz toplam 75 saattir. TOEFL Gramer’ ine yönelik detaylı çalışmalardan sonra dinleme ve okuma becerileri üzerinde durularak sınıf ortamında 5 adet deneme sınavı yapılmaktadır.

GRE Kursu

GRE, Graduate Record Examination, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde (Türkiye dahil) İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için girilmesi gereken bir sınavdır.

GRE sınavının öğrencilerden bekledikleri; odaklanma yeteneği, temel dilbilgisi, mantık, matematik, kavrama ve akıl yürütme becerisi, problem çözme yetkisi ve bu yetenekleri belirli bir zaman diliminde etkin bir şekilde kullanabilmeleridir.

American Language School Kurs programı başarıyı hedefleyen ve bu amaca yönelik olarak hazırlanmış kapsayıcı ve zengin ders materyalini içermektedir.

40 saatlik ders süresine ek olarak, email ile gönderilen ev ödevleri ve internet üzerinden çözmek için gerçek sınavı simüle eden 5 CAT sınavını çözebileceksiniz. Derse ek olarak handout’lar ve kısa testler dağıtılacaktır.

GMAT Kursu

GMAT, Graduate Management Admission Test, yurt dışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren çoğu o GMAT kulun yüksek lisans, MB veya doktora yapacak öğrencilerden istedikleri, bilgisayar üzerinde uygulanan bir testtir.

Sınavın amacı, sayısal, sözel ve analitik problem çözme yeteneğinizi, İngilizceyi kullanabilme ve okuduğunuzu anlama seviyenizi ölçmektir.

American Language School GMAT Kurs programı başarıyı hedefleyen ve bu amaca yönelik olarak hazırlanmış kapsamlı ve zengin ders materyalini içermektedir. Sınıf ortamı sıcak olup öğrenmeyi destekleyen bir şekilde tasarlanmıştır.

Toplam 40 saatlik ders süresine ek olarak, email ile gönderilen ev ödevleri ve internet üzerinden çözmek için gerçek sınavı simüle eden 5 CAT sınavını çözebileceksiniz.

ACT Kursu

ACT, American College Test, lise öğrencilerinin eğitimlerindeki gelişimini esas alarak yüksekokul ve üniversite tamamlama becerisini ölçen bir sınavdır. Gittikçe artan sayıda üniversite, lisan başvurularında SAT yerine ACT sınav sonuçlarını kabul etmektedir. Dört bölümden oluşan ACT, öğrencilerin İngilizce, Matematik, Okuma ve Bilimsel Analiz yeteneklerini ölçmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. Sınavda isteğe bağlı olarak bir Kompozisyon yazma bölümü de vardır

PTE Kursu

PTE Academic Hakkında

PEARSON PTE Akademik Sınavı, katılımcıların dil becerilerinin gerçek ölçümlerini sağlayan bir sınavdır. Bu sınav üniversiteler, yüksek eğitim kurumları, devlet birimleri ve akademik İngilizce gerektiren kurumlar için YÖK tarafından eşdeğer kabul edilmiştir.

Pearson Testi, bilgisayar tabanlı yeni bir uluslararası akademik İngilizce sınavıdır ve 3 saat sürmektedir. PTE sınavı, 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

Sınav, anadili İngilizce olmayan ve akademik İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak zorunda olan katılımcıların dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini doğru bir şekilde ölçer.

PTE Bire Bir Eğitim

American Language School, PTE sınavına öğrencilerini deneyimli öğretmenler ile hazırlamaktadır. Sınav sistemine aynı kalitede kaynaklar ile çalışmakta ve sınavın içeriğine dair tüm taktik ve kuralları öğrencilerimize aşılamaktayız.

American Language School, PTE Academic derslerinde yapılan ve çalışılan tüm konular sınavda mutlaka öğrencilerimizin önüne çıkmakta ve daha kolay bir sınav süreci yaşanmaktadır.

American Language School, PTE eğitimlerinde ödevler çok önemlidir. Her ödev dönüşünde, eğitmenlerimiz bir üst konuya geçer ve disiplinli bir eğitim süreci oluşturulmaktadır.

PTE BİRE BİR EĞİTİM TAKVİMİ

Toplam Ders Saati Haftalık Gün Sayısı  Haftalık Ders Saati Toplam Süre
30 saat 3 gün 6 saat 5 hafta
40 saat 3 gün 6 saat 7 hafta
50 saat 3 Gün 6 saat 9 hafta
Gün ve saatler öğrencinin tercihine göre düzenlenmektedir.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com