Çankaya Üniversitesi Profıcıency Sınavı Genel Bilgileri Ve Sınav Tarihleri

Çankaya Üniversitesi Profıcıency Sınavı Genel Bilgileri Ve Sınav Tarihleri

Okuma, kelime bilgisi ve dilbilgisi bölümlerinden oluşan bir sınavdır. İki aşamalı olmakla birlikte birinci aşamada 24,50 ve üzerinde puan alan öğrenciler ikinci aşamaya kabul edilir. Birinci aşamada başarısız olan öğrenciler hazırlık sınıfı programına devam etmek zorundadırlar. İkinci aşama, birinci aşamadan 2 gün sonra yapılır.

 Yeterlik Sınavı´nın tarihi, yeri, saati ve sınav öncesinde, esnasında ve sonrasında uygulanacak işlemler Çankaya Üniversitesi tarafından her akademik yılın başında yapılan yeterlik sınavı sonuçları öğrencilerin ingilizce düzeylerine uygun olan düzeylere (1., 2., 3., 4.) yerleştirilmelerinde de belirleyicidir. Birinci aşama ve ikinci aşamadan aldıkları not toplamı 60 ve üzerinde olan öğrenciler başarılı kabul edilirler.

2 AŞAMADAN OLUŞMAKTADIR

 1. Aşama;

Okuma (30 puan),

Kelime bilgisi (10 puan)        

Dilbilgisi (10 puan)

Sınavın ortalama süresi 2 saattir.

 1. Aşama;

Yazma (35 puan)

Dinlediğini anlama (15 puan)

Yazma iki bölümden oluşmaktadır. 10 puanlık bölümü paragraf yazma, 25 puanlık diğer bölüm ile dinlediğini anlama soruları çoktan seçmeli sorulardan oluşur.

Sınavın ortalama süresi 1,5 saattir.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com